We extend the set of luminaires DATNA with two redesigned versions of more technical style. Made of die cast aluminium and opal polycarbonate. This pole lamp has a height of 2,5 meters and is perfect for the lighting the garden.
| Модель | 74444 |
| Лампа | 1xPL 2G11 55W |
| Лампы в комплекте | No |
| Трансформатор | Equipment |
| Трансформатор в комплекте | Yes |
| IP | 65 |
| Напряжение | 220-240V |
| Частота | 50/60Hz |
| Класс | I |
| Материал | Die cast aluminium and opal polycarbonate |
| Рекомендуемая лампа | 15925 |
| Описание рекомендуемой лампы | PL 2G11 55W 5000K 3700Lm |
| Длина, мм | 200 mm |
| Высота, мм | 2500 mm |
| Ширина, мм | 130 mm |
| Вес, кг | 10.60 kg |
| Объем, м3 | 0.14557 m3 |
| Дизайнер | ALEX & MANEL LLUSCÀ |
| EAN Code | 8421776081635 |