SHADOW is an outdoor beacon lamp. Its grid body projects nice shadows. This beacon lamp is designed by Alex & Manel Lluscà. The light source is LED warm light, integrated.
| Модель | 72311 |
| Лампа | LED 10W 3000K 800Lm |
| Лампы в комплекте | Yes |
| Трансформатор в комплекте | No |
| IP | 65 |
| Напряжение | 100-240V |
| Частота | 50/60Hz |
| Класс | I |
| Материал | Die casting aluminium |
| Длина, мм | 245 mm |
| Высота, мм | 250 mm |
| Ширина, мм | 245 mm |
| Диаметр, мм | 245 Ø |
| Вес, кг | 2.11 kg |
| Объем, м3 | 0.01964 m3 |
| Дизайнер | ALEX & MANEL LLUSCÀ |
| EAN Code | 8421776115019 |